השארת תגובה

שֵם.

בין זוג מכרים שלי  מתחוללת מלחמה עקובה מדם, באשר לשמו של התינוק שנולד להם. (האב מתעקש על קיצור של אלגרה -סבתו, והאם על קיצור של זלמן -סבה ).כמצב זמני המוגדר סטטוס קוו בלבד, הם מכנים את התינוק בשם "ההוא". (לדוגמה: "ההוא קורא לך", "תאכילי את ההוא", "ההוא מעצבן!" וכיו"ב). בפניות ישירות אליו הם מכנים אותו "אתה". ובמצבים מורכבים , כלומר כשהתינוק הוא חלק ממשתתפי שיחה אחרים, הם משתמשים בצמד המילים "אתה ההוא". (לדוגמא: "משה ורבקה ואתה ההוא, תאכלו שניצל, ואנחנו סטייק". או: "אבא, סבתא ואתה ההוא-הולכים לקופת חולים!").
המחלוקת לא שככה ואף גרמה לאווירת עוינות קשה ומתמשכת בביתם של הזוג . ( הם אינם מחליפים מילה ביניהם כשהם לבד…)

עת מלאו לילד 13, ולא ניתן היה לפשר ולהשכין שלום בין ההורים הנצים, הוא נרשם בכל הרישומים הרשמיים בשם: "אתה -ההוא -שם -זמני- רבינוביץ'".  הפעולה בוצעה על ידי שני ההורים שגררו אחריהם את הילד המבוייש , ואשר הלכו יחדיו למשרד הפנים, כדי למנוע נסיונות הונאה מצד מי מהם. חבריו קראו לו בקיצור" אַתַהַהוּא", והילד התרגל לשמו.

בצבא קוצר שמו ל"אַתַהוּ". הוא שרת כסמל ופיקודיו קראו לו "המפקד הסמל אַתַהוּ רבינוביץ!" עם שיחרורו מיהר וקיצר את שמו במשרד הפנים ל"אַַתַהוּ ", ארז תרמיל ונסע לטיול לדרום אמריקה . הוא תיכנן לשוב בתוך כחודש וללמוד, על פי המלצת הוריו, ראיית חשבון באחת המכללות בגוש דן. 

בעת שטייל באחת משמורות האינדיאנים בפרו, פגש באקראי אינדיאני זקן אשר כששמע את שמו התעלף. כשב לעשתונותיו אמר:" אַתַהוּ. השם שלך, כך אומרים לי רוחות אבותי, בשפתנו העתיקה פירושו: " הנותן הכּל בְּעִתוֹ" . אתה הוא הגילגול של אבינו הקדום ביותר! צ'יף תהיה לנו, אַתַהוּ הקדוש! דברים אלו נאמרו על ידו בפני כל בני השבט. ולאחריהם מת הקשיש האינדיאני כשחיוך על פניו.

ארמון מפואר  ניבנה עבורו ונהג  אינדיאני מסיעו לכל מקום במכונית רולס רויס . הוא מוקף משרתים ונשוי ליפהפיית השבט ששמה: "הוצ'י אתהו" שפירושו: "האהובה הקדושה של הנותן הכל בעתו". מדי פעם הוא שר לבני השבט שירים עבריים וקורא להם מתוך ספרים בעברית, שנשמעת להם כמלמול הברות מיסטי קדום. אמונתם בו גוברת מיום ליום. כשנולדו שלושת ילדיהם ( ילדי תערובת נדירים ביפיים), היה ברור לכל השבט כיצד יקראו. לשני הבנים קראו "אתה" (ATAׂ) ו"הוא" (HUׂ), לילדה קראו "היא" (HI). שם העיירה הוסב לאחרונה ל- ATAHU VILLAGE.

תיירים רבים פוקדים את המקום בעיקר על מנת לצפות בגילגולו של האב האינדיאני הקדמון, ולקחת חלק בסדנאות שבהנחייתו שנושאה- "כל דבר בּעִתוֹ – הַשֵם ישְמוֹר". (תיירים יהודים נוטים לטעות בהבנת הפרוש לשם זה..).

את הוריו לא ראה כבר מספר שנים, אך מדבר אתם בטלפון אחת לשנה, ביום הולדתו. בשיחה האחרונה הם נשמעו לו כעוסים מאד על כי לא קיים את הבטחתו להיות רואה -חשבון. הוא מכנה אותם בשם:"אתֶם שָם"….
26.11.2012

אהבתי ·  · שיתו

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: