תגובה אחת

נשים בכותל.

מן המפורסמות היא העובדה כי היהדות הינה , ככל הדתות האחרות, דת זכרית ושוביניסטית לחלוטין. אמנם לא עד כדי הרמה הקיצונית אצל האיסלמיסטים, הרואים באשה עז ו/או כבשה ורכוש אישי, אשר מותר אף לשחטה באם תהין להעיף מבט אקראי, בעשב הצומח בחצר זרה, ואף לא כמו אצל הנוצרניסטים מפיצי הקטורת , הרואים באשה את מקור הרשע והחטאים, ולעתים מתנזרים המה מכל מגע בשרים שבין המינים, – אך עדיין מצוות האל היהודי מקפחות את האישה , חרף היותה כל ליל שישי אשת חיל. והיהודי המאמין מצפה ממנה להכיל תבשילים עטירי שומן לבעליהן, ולהפעיל את מנגנון הוולדנות כמה שניתן יותר.

והנה , לאחרונה התעוררה לה סוגיה חדשה, הטומנת בחובה לעניות דעתי, מילכוד לוגי כלשהו. זו סוגיית "נשות הכותל", אותה עדת נשים יהודיות ומאמינות , המתעקשות להתפלל ליד הכותל, גם למרבה עזות המצח, באזורי הזכרים, ולא זו בלבד, כשהן עוטות טליתות לרבות כאלה בשלל צבעי הקשת….

מבחינתי האישית זה בסדר גמור , ואף חידוש מרענן היכול להוסיף מימד אירוטי לתיירים המזדמנים לשם…. ואולם, אם נשים יהודיות נועזות אלה, אכן מאמינות באל היהודי, ובספר התורה הקדוש, אשר הוא במו ידיו, הנחית על מאמיניו, אשר כל מילה בו עוטה זוהר וקדושה, וחלילה מלשנות בה אות, או אז, עליהן לציית להוראות האל, פרשניו, כוהניו ורבניו ללא כחל וסרק, להסיר את הטליתות הצבעוניים , להיכנע לצו האלוקי… ולכרוע ברך בסליחה לפניו.

אך מסתבר, כי אותה כת מאמינות עומדות על זכויותיהן הצודקות כנשים, ואף תפרו להן מבחר טליתות ומלבושין אחרין אשר ישמשו אותן בעת תפילותיהן מול הקיר הקדוש, עולה מכך כי אין הן מאמינות שספר התורה ניתן ליהודים על ידי האל, שמן הסתם לא היה מקפחן כך, והן ייסדו למעשה דת נשים חדשה, מעין פוסט-יהדות, אשר אינה מאמינה באלוקי היהודים הקדום ונורא ההוד. אלא באל אחר, אוהב נשים, שהעתיק את כתביו ושינה בהן הוראות כרצונו. והאל החדש יכול בעצם גם לבטל את מעמדו הקדוש של הכותל למאמיניו, ולהמירו למשל, בקבר הרב עוזיאל הקדוש שבגליל…

כיהודי אתאיסט, הסבור כי כל הדתות ללא יוצא, הן עיוות אבולוציוני, אשר גרם ויגרום להקזות הדם הגדולות בהיסטוריה הידועה, אני נבוך מאד מסתירה פילוסופית זו…

היוכל מי מכם להתיר את הסבך?

19.12.2012

תגובה אחת על “נשים בכותל.

  1. אתה כנראה שותף לדעה לפיה היהדות שייכת אך ורק לאורתודוכסים או לנטורי קרתא. ובכן, לא כולן חושבות כמוך!

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: