השארת תגובה

שומרי הסוף

שומרי הסוף.
————–
שישה ראשי שב"כ מתראיינים לסרט אחד,ערוך ומבושל, כולל כל חמרי הגלם התואמים את מתכון ה"אוסקר", הידוע לכל מי שרוצה סיכוי לזכות בו. היום צפיתי בו…
שישה ראשי שב"כ, חושפים קרביים ולב . מכים על חטא המדיניות שלא הייתה להם כביכול הסמכות להתערב בה. נעים ימינה ושמאלה כלולבים, ואתה ניפלט מבית הקולנוע, לא עם משהו שלא ידעת, אלא בתחושת יאוש ופחד. כי המסר המועבר אליך הוא, שאין סיכוי, שלנצח נאכל פה חרב וגרב, פתיל פס היצור של השינאה, בוער ומתקרב לחבית הנפץ ואין מי שיכבו.

וידוייהם של השב"כניקים, עברו מן הסתם, עריכה וחיתוכים רבים, ונותרו רק הפסימיות, הקדרות וסימני השאלה. למרות ניסיונו של הבמאי לייצר תחושת איזון אובייקטיבית, עדיין נהה, אחרי טעם הקהל הפוטנציאלי הצמא להזדהות עם השנאה כלפי ישראל. צילומי רקע לא מאוזנים בעליל, צילומי האילוסטרציה מבעיתים. גם כשברקע גופות ישראלים , זה לא מצויין מפורשות והצופה יכול בקלות להחמיץ פרט שולי זה. מאידך, מודגשת מאד אומללותו של הצד הפלסטיני והאשמה המיוחסת לשכנינו ולאיסלם הקיצוני והאכזרי שפשה בהם, מיזערית.

ששת ראשי השב"כ היו צריכים לקחת זאת בחשבון. לפעול כל אחד לפי מצפונו בזירות ובפורומים הראויים, ולסרב בנחרצות, להשתתף בסרט, אשר בשם חופש הביטוי והאמנות, ישמש מעדן לכל מוסלמי פנאטי בעולם , ולכל "יפה נפש" על פני כדור הארץ.

המצב פה, מבחינת האפשרות להסדר, איום. ונידרש מנהיג מורם מעם במובן החיובי של המילה, להתחיל את המהפך והנס האמיתי הנדרש לנו. אבל בעולם מחכים השונאים בכיליון עיניים למשפטו של יעקב פרי בסרט: "כל מי שעסק בתפקיד הזה, הופך לשמאלני…" אחרי משפט כזה, מכריז כל פרקליט מנוסה בבית המשפט: " אין לי יותר שאלות!"
גם שילמנו, וגם אכלנו את הצפרדע, וגם גורשנו מהעיירה…

ששת המופלאים, ששת שומרי הסף והסוף, שישה אנשים חכמים ונאורים בלי מרכאות. יש בהחלט, להתגאות על הימצאותם בקרבנו. אילו לפלסטינים היו שישה שכאלה, ניתן היה כבר להגיע להסדר… אולם, השתתפותם בסרט הייתה מיותרת, מזיקה מאז לתדמית מדינת ישראל. חרב פיפיות מעוקלת, שהדם שייגר ממנה ירווה את צימאונם של שונאי ישראל הסדרתיים והכפייתיים.

לי, הסרט הזה הרס לא רק את השבת…

25.1.2013

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: